Thriller w Palczowicach – ciekawy mecz, ale dwóch punktów żal…

Nawet Alfred Hitchcock nie napisałby takiego scenariusza. Zanim mecz na dobre się rozpoczął przegrywaliśmy w 3 minucie jeden zero po golu Dzidka. Zabrakło koncentracji. Potem było już tylko lepiej. W 12 minucie wyrównał na 1:1 Jacek Nowak, w 41 minucie wynik na 2:1 po koronkowej akcji podwyższył Wojtek Nowak. Akcja palce lizać, do Łukasza Szajako piłkę zagrał Mariusz Skiernik, Łukasz dośrodkował w pole karne, na piłkę nabiegał Przemek Ćwiertnia, ale przepuścił ją do wbiegającego ze skrzydła Wojtka Nowaka, który pewnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy. W drugiej połowie na 3:1 podwyższył Maciej Głowacki z rzutu wolnego. Kiedy wydawało się, że mecz jest pod kontrolą gospodarze zdobyli dość przypadkową bramkę na 3:2 i zrobiło się nerwowo. Po nieporozumieniu w naszej defensywie ratujący sytuację Marcin Wandor według sędziów sfaulował zawodnika gospodarzy i w konsekwencji zobaczył czerwoną kartkę. W bramce stanął Radek Nowak. Po chwili gola na 3:3 z rzutu wolnego zdobył Dzidek. Kilka minut później ten sam zawodnik nie wykorzystał rzutu karnego strzelając obok bramki. Pomimo tego, że graliśmy w osłabieniu to my prowadziliśmy grę i stwarzaliśmy sytuację, w samej końcówce Szymon Wojtyła miał dwie dogodne sytuacje do zdobycia gola, ale zabrakło skuteczności. Szkoda, ze nie udało się utrzymać dobrego wyniku do końca meczu. Mecz pokazał , że potrafimy narzucić rywalowi nasz styl gry, nawet w osłabieniu prowadziliśmy grę jednak mamy też przestoje i chwile, gdzie sami sobie robimy „bigos” na boisku. Z meczu na mecz gramy lepiej i oby tak dalej. Kolejny mecz z PULSEM Broszkowice, trzeba postarać się o trzy punkty choć łatwo nie będzie i musimy sobie poradzić bez podstawowego bramkarza, który będzie pauzował za czerwoną kartkę.

Gole dla WICHURY zdobyli: Jacek Nowak, Wojciech Nowak, Maciej Głowacki
WICHURA zagrała w składzie: M.Wandor - W. Nowak, M. Głowacki, A. Domasik, R. Nowak, Ł. Szałajko, P. Szypuła, J. Nowak, P. Klimczyk, P. Ćwiertnia (M. Leśniak), M. Skiernik (Sz. Wojtyła)