Runda wiosenna rozpoczęta !

Runda wiosenna rozpoczęta !

Ze względu na wycofanie się z rozgrywek LKS Skidziń LKS Wichura Głębowice rozpoczęła rundę wiosenną od drugiej kolejki. Pierwszym przeciwnikiem była drużyna LKS Poręba Wielka. Mimo fatalnej aury mecz był ciekawy a zawodnicy obu drużyn pozostawili wiele zdrowia na boisku. W pierwszym kwadransie meczu lekką przewagę mieli gospodarze, ale w sytuacji sam na sam Marcin Wandor wyszedł, skrócił kąt i pewnie powstrzymał atakującego Grubkę. Po chwili gospodarze zdobyli gola wykorzystując zamieszanie w polu karnym. Choć niestety sędzia nie zauważył że parę sekund wcześniej interweniujący Marcin Wandor został trafiony w głowę kolanem i powinien odgwizdać faul. Choć to nasza drużyna dłużej posiadała piłkę to gospodarze z Poręby, a zwłaszcza bardzo szybki Grubka, nękał naszą obronę. Skutecznie walczył z nim Wojtek Nowak, który nie odstawał szybkością od atakującego gospodarzy. Po jednej takiej akcji W.Nowak wślizgiem zablokował Grubkę a sędzia podyktował rzut karny, choć jak starali się udowodnić zawodnicy interwencja obrońcy miała miejsce przed linią pola karnego. Karny jak karny, chyba się nimi nie musimy zbytnio stresować bo mamy w bramce Marcina Wandora, który pewnie obronił jedenastkę. Na wiosnę wliczając mecze sparingowe to już czwarty rzut karny wybroniony przez naszego bramkarza. Brawo Marcin!!! Konsekwentna gra doprowadziła do wyrównania. Bramkę na 1:1 strzelił Mariusz Skiernik. Nasz drużyna miała jeszcze dwie dogodne sytuacje, ale zabrakło zimnej krwi i kilku centymetrów. W drugiej połowie gra toczyła się w środku pola, a sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. Warto odnotować mocny strzał Łukasza Szałajko ale bramkarz gospodarzy nie przepuścił piłki. Mecz zakończył się remisem, choć obie drużyny liczyła na trzy punkty. No cóż jak mawiał Kazimierz Górski „ Meczu jak nie można wygrać to trzeba go zremisować” i ten jeden punkt na wyjeździe, w pierwszym meczu i z dobrze grającą Porębą trzeba przyjąć jako dobry prognostyk na przyszłość. Panowie dzięki za walkę i zaangażowanie, a kibicom za doping!!!

Wichura zagrała w składzie:
Marcin Wandor – Wojciech Nowak, Maciej Głowacki, Jacek Nowak, Łukasz Szałajko, Przemysław Adamus (Szymon Wojtyła), Radosław Nowak, Mariusz Skiernik (Michał Szypuła), Krzysztof Majewski, Tomasz Wysogląd (Michał Leśniak), Mariusz Stawiarski (Przemysław Ćwiertnia)

Powiązana galeria:
zamknij reklamę

Komentarze

Dodaj komentarz
  • Administrator Futbolowo.pl napisał
    Życzymy powodzenia!

do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości