Ostre strzelanie w pierwszej połowie w Zaborzu

LKS Głębowice wygrał z Zaborzanką 5:3. Siedem z bramek padło w pierwszej połowie.

W 7. minucie Węgrzyn podał piłkę do Semika. Ten drugi nie zdołał dobrze opanować piłki. W 14. minucie K. Majewski faulował w polu karnym Jarnota. Jedenastkę na gola zamienił Węgrzyn. W 19. minucie J. Nowak uderzył głową piłkę dośrodkowaną przez Stawiarskiego. Sroka poradził sobie z obroną tego strzału.

W 22. minucie gospodarze wygrywali 2:0. Semik przedostał się w pole karne i strzałem na dalszy słupek pokonał Wandora. W 28. minucie Skiernik uderzeniem z dalszej odległości strzelił gola na 2:1. Zawodnik klubu z Głębowic przelobował bramkarza. W pierwszej połowie padło więcej bramek. Gospodarze skutecznie skontrowali rywala. Węgrzyn przeprowadził indywidualną akcję, minął obrońców i wygrał pojedynek jeden na jeden z golkiperem LKS Głębowice.

W 40. minucie Szałajko dośrodkował piłkę do J. Nowaka, a ten uderzył celnie głową. Dwie minuty później stan rywalizacji wyrównał Skiernik. Goście wyszli na prowadzenie jeszcze w pierwszej połowie. W 45. minucie po wrzutce Wojtyły futbolówka przypadkowo odbiła się od jednego z obrońców klubu z Zaborza i wpadła do siatki.

W 46. minucie na bramkę strzeżoną przez Wandora zza szesnastki uderzył na bramkę. Jego strzał okazał się minimalnie niecelny. W 48. minucie Sroka nie dał się pokonać Ćwiertni. W 81. minucie Skiernik wykorzystał dobre podanie Leśniaka i ustalił wynik spotkania.

Niedziela 7 czerwca Zaborzanka Zaborze - LKS Głębowice 3:5 (3:4)
Bramki:1:0 Węgrzyn, 2:0 Semik, 2:1 Skiernik, 3:1 Węgrzyn, 3:2 J. Nowak, 3:3 Skiernik, 3:4 gol samobójczy, 3:5 Skiernik

Składy:
Zaborzanka Zaborze:Sroka, Antos, Bochenek, Drabczyk (75. Kuwik), Jarnot, Kruczała, Noworyta, Piskozub, Semik, Wądrzyk, Wegrzyn. Trener: Dariusz Kapciński.

LKS Głębowice:Wandor, Ćwiertnia (56. Szypuła), Domasik, Głowacki, Majewski, J. Nowak, W. Nowak, Skiernik, Stawiarski, Szałajko (67. Leśniak), Wojtyła. Trener: Jacek Nowak.